top of page

Yaz Okulumuzda Neler Var ?

Yüzme Dersleri

Gezi Günleri

At Binicilik Dersleri

Buz Pateni Dersleri

Kamp Günleri

Basketbol / Futbol

Seramik ve Ebru Atölyesi

Robotik Kodlama Atölyesi

Müzik (Piyano, Kalimba, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar) ve Drama Atölyesi

İngilizce Eğitimi

0-2 Yaş Oyun Grubu Atölye

6 Yaş + Etüt Dersleri

3+ Jimnastik Atölyesi

Manevi Değerler Eğitimi

Aile Ve Çocuk Psikolojik Destek Seminerleri

Atölyelerimizin Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Yüzme ; Yüzme, diğer spor dallarına göre hem çok daha eğlenceli hem de tehlikesi daha az olan spordur. Vücut kaslarını bir bütün olarak çalıştırdığı için çocukların gelişim dönemlerinde tüm sporlardan daha faydalı olmaktadır. Çocuklar suyla oynamayı sever ve yüzmeyi onlar için çekici kılan da budur. Çocuklarda yüzme öğrenimi eğitmen tarafından alındığında, yüzme sporunun fiziksel etkileri daha doğru ve etkin hissedilmektedir.

At Binicilik; At, hareket ederken binicinin dengesi sürekli olarak bozulur ve yeniden dengeyi sağlaması, binicinin kaslarının kasılması ve gevşemesi gerekir. Bu egzersiz derindeki kasları uyarır ve geliştirir. Atın üç boyutlu ritmik hareketi yürüme hareketine benzerdir. Bacak ve gövde kaslarına ritmik örnekler öğretir. Biniciyi at üzerinde farklı pozisyonlarda oturtarak farklı kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. Atın durdurulması ve yeniden yürütülmesi, hızının ve yönünün değiştirilmesi bu tip faydaları arttırır.

Kamp ; Okulumuz eğitim sisteminde de var olan ve doğanın içinde öğrenerek, araştırarak, etkinlik ve aktivite yaparak çocukların merak ve keşif duygusunu uyandırıyoruz. Kamp yapmak da eğitimimizin bir parçası. Sağlam gövdeleri ve büyüleyici taçları ile onların sadece bir ağaç topluluğu olmadığını, canlı olduğunu, canlıların nasıl yaşadığını, su, güneş gibi fiziki durumlardan nasıl etkilendiklerini çocuklarımız ile birlikte öğreniyoruz. Doğada olduğumuz an, ister istemez hareket  etmeye, soru sormaya, deneyler yapmaya ihtiyaç duyuyoruz. Tek tek topladığımız kozalaklar, kurumuş dallar ise dersimizin bir parçası.

Buz Pateni; Artistik buz pateni, koşu ve yüzme gibi döngüsel tip (cyclic) sporlar sınıfında yer alır. Bu tür sporlarda yapılan yüklemeler metabolizmayı güçlendirdiği gibi kalp-damar ve solunum sisteminin kapasitesini de arttırır. Tüm bunlar özellikle bünyesi zayıf ve sık sık hastalanan çocuklara fayda sağlamaktadır. Çünkü yükleme birden değil yavaş yavaş arttırılarak yapılmaktadır.

Seramik Atölyesi; Seramik eğitiminin kişiliğe, sosyalleşmeye ve yaratıcılığına yönelik yararları vardır.

Çocuğun kendine güven duymasını sağlar, Sabırlı olmayı aşılar, Kavga kızgınlık gibi dürtülerini ,öfke ve kin gibi duygularını seramiğin ana malzemesi olan kil ile yok eder,

Kendini ve işini anlatabilme becerisini arttırır, Gözlem ve dikkat etme becerilerini geliştirir,

Bağımsız düşünebilme ve korkudan uzak özgür hareket edebilme becerilerini geliştirir, Şekillendirme ve gözlem yapabilme yetilerini geliştirir.

 

 

Yaz Okulu Neden Önemli ?

Özellikle bilgisayar, televizyon gibi teknolojiye düşkünlük gösteren çocuklar için  yaz okulu  çok iyi bir alternatif  olarak karşımıza çıkmaktadır. Gün boyu evde oturup saatlerce bilgisayar oynayıp, televizyon izlemek yerine spor ve sanatsal faaliyetlere katılmak çok daha sağlıklı ve öğretici bir uğraş olacaktır. Yaz dönemi okul etkinliklerinin  yapılandırılmış olması da , çocukların daha programlı bir tatil dönemi geçirmelerine, zamanı daha verimli kullanmalarına  katkıda bulunacaktır.

Tüm kış okula giden ve tatil özlemi içinde olan bir öğrencinin  okul kapanır kapanmaz yaz okulu eğitimine başlaması çocuk için heyecan verici olabiliyor. Ama muhakkak hafta sonları çocuğunuz ile en azından birkaç saat tamamen serbest bir zaman süreci geçirmelisiniz.  Çocuk  okul kelimesinden yola çıkarak yaz okulu fikrine karşı çıkabilir, ödev ve ders ile ilgili bir sürece gireceğini zannedebilir. Bu durumda doğru bir şekilde bilgilendirilmeli, farklı yönleri, eğlenceli, sportif ve sanatsal faaliyetler ve eğitici oyunlar içerdiği anlatılmalıdır. Yani okul seçim sürecine çocuk da hazır olmalıdır.

Dikkat becerileri zayıf çocuklar için de  satranç seramik ve jimnastik iyi bir uğraş olacaktır.  Çalışan yada tatil yapmayan ailelerdeki çocuklar, haftanın en az iki günü  yaz okulu eğitimine giderek hem ev ortamdan kısmen uzaklaşmış olur, hem de yüzme, at binicilik, buz pateni, kamp okulu, gibi çalışmalara katılarak gerginliklerini atabilirler.

 

Yaz Okulumuz 30.06.2020 tarihinde başlayacaktır.

Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz;

T:+90 212 651 02 10  M: +90 544 694 36 59

web brosur-01.jpg
bottom of page