top of page

Sağlık ve Temizlik

Okulumuzda kolay temizlenebilen, kir tutmayan ürünler kullanılmıştır. Islak zeminler seramik, mutfak tezgâhı granit, sınıf ve oyun alanları parkedir.
Okulumuzun hiçbir bölümünde halı bulunmamaktadır.
Okulumuzda temizlik faaliyetleri için özel bir temizlik görevlisi bulunmaktadır.
Hastane standartlarında özel steril temizlik maddeleri kullanılmaktadır.
Temizlik faaliyetleri gün içinde belirli periyotlarda tekrarlanmakta ve çocuklar yemekhanedeyken sınıflar havalandırılmaktadır.
Okulun tüm alanlarında hijyen amaçlı kullan at (tuvalet kağıdı ve kağıt havlu) tipi malzemeler kullanılır.
Cumartesi günleri detaylı temizlik ve dezenfekte faaliyetleri gerçekleştirilmekte dolapların arkaları dahil silinmektedir.
Okulumuzda çocuklarımızın sağlığını ciddi şekilde tehdit eden top havuzu bulunmamaktadır.
Okulumuzun tüm bölümleri velilerimizin denetimine her zaman açıktır.

Özel Başakşehir Mucitler Akademi Anaokulu Fiziksel Dönüşüm Planı

Okulda Hayat Var! Değerli Özel Başakşehir Mucitler Akademi Anaokulu Ailemiz, pandemi sürecinde mevcut hijyen düzenimize ek bir takım sağlık ve hijyeni ön plana çıkartacak önlemler aldık. Bu önlemlere sizlerin, çocuklarımızın ve bizlerin harfi harfine uyması, geleceğimizi kontrol altına almak için büyük önem taşıyor. Yaptığımız bu planlamanın minimum da bir seneyi kapsadığını bilmenizi isteriz. Beraber olduğumuz yaş grubu itibariyle duygusal mesafeyi değil fiziksel mesafeyi korumak ilk hedefimiz. Okulumuzda Reggio Emilia eğitiminin verilmesi, butik olmamız, kalabalık sınıf sayılarımızın olmayışı ve fiziksel imkanlarımız sosyal mesafeyi koruyabilmemize büyük ölçüde destek olmaktadır. Büyük ve ferah sınıflarımız, bahçemiz, vadi alanımız, öğrencilerin sınıf içerisinde birden çok piazzalarda (köşelerde) keşfetmelerini sağlayabilecekleri ortamı sağlamaktadır. Aynı zamanda yemek menülerimizde paketli gıda kullanmayışımız ve bağışıklık sistemini güçlendirici gıdalara ağırlık verişimiz yine bizi bu hastalıktan koruyacak etmenlerdendir. Bu süreçte sizlere ve bizlere düşen en önemli görev öğrencilerimizin öz denetimlerini kontrol etmelerini sağlamak. Özel alanı koruma becerisine artık sağlığını koruma becerisi de eklenmiştir. Bu sorumluluklar hepimize ait. Size tavsiyemiz bu süreçte mümkün olduğunca çocuklarınıza kendi sorumluluklarını vererek öz denetimlerine destek olmanız olacaktır.

Detaylı Fiziksel Dönüşüm Planımızı Lütfen Bizden İsteyiniz.

bottom of page