top of page
Ara
  • akademimucitler

Hem öğretip hem öğrendiğimiz dünyaya çocuğun gözünden bakıyoruz!


Siz hiç yağmuru izlerken birlikte bulutların üstüne çıkıp zıpladınız mı? yada sisli havalarda güneşi kaybedip yer yüzündeki bütün canlılara sordunuz mu nerededir diye?

Her yaş, her sınıf ayrı dünyaya kapısını aralarken biz de misafir oluyoruz ara ara ve soluksuz peşlerinden koşuyoruz, koştukça her yeni keşifte bize öğrettikleri duyguları yeniden tanımlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Keşfetmeyi, Güvenmeyi, Hayal Kurmayı, Gerçekçi Olmayı yeniden öğreniyoruz her seferinde ...

İşten güçten uzaklaşıp çocukla çocuk olduğumuzda, sınırları genişletip, aynı pencereden baktığımızda hayata karşımıza çıkan Rapunzel, Kırmızı Başlıklı Kız, Kül Kedisi kahramanlarının içinde buluyoruz kendimizi, kimi zaman soba başında kestane pişirirken sohbete dalıyoruz, kimi zaman da hayali kahveler taşarken ocak başında misafir ağırlıyoruz. Her yeni güne acaba bugün bizim çocukların aklında ne var, gündem ne, ne öğreniyoruz, ne öğretiyoruz, nasıl eğleneceğiz diye başlarken elimizden tutup eşlik eden birkaç el çekiveriyor içeriye...

Geçmişinize bir dönün ve çocukluğunuzu hatırlamaya çalışın. Hayatınızın en güzel hatıraları çocukluğunuzda saklı değil mi?

Biz vaktimizin çoğunu çocuklarla geçirirken haftasonu bile özleyenlerdeniz...

Vakit kısa, kavuşmamıza kısa bir ara,

Bol bol #okulumdışarıda günü çocuğum, değerli velim.

Kıymetli bir kadar da değerli ebeveynli tatiller dileriz

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page